نبض بازار | قیمت گوشی, قیمت خودرو, قیمت طلا و سکه, قیمت ماشین

نبض بازار , لیست قیمت خودرو صفر مدل 96,قیمت خودرو ایران خودرو,قیمت طلا,قیمت سکه,قیمت گوشی سامسونگ,لیست قیمت گوشی هواوی,قیمت گوشی اپل,قیمت خودرو سایپا

نبض بازار | قیمت گوشی, قیمت خودرو, قیمت طلا و سکه, قیمت ماشین

نبض بازار , لیست قیمت خودرو صفر مدل 96,قیمت خودرو ایران خودرو,قیمت طلا,قیمت سکه,قیمت گوشی سامسونگ,لیست قیمت گوشی هواوی,قیمت گوشی اپل,قیمت خودرو سایپا

معاون مرکز واردات گمرک جمهوری اسلامی با تاکید بر اینکه هیچ خودرویی از مناطق آزاد با پروانه گمرک ورود موقت ،به سرزمین اصلی وارد نمی‌شود گفت: اگر خودرویی در منطقه‌ای با پلاک منطقه آزاد مشاهده می‌شود این تردد در محدوده مجاز منطقه خود است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، بر اساس بخشنامه مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران مورخ ۲۶ آبان‌ماه سال ۹۵ از گمرک‌های مناطق آزاد خواسته شده تا علاوه بر لغو دستورالعمل‌های قبلی در خصوص تردد خودروهای مناطق آزاد، از قبول هرگونه درخواست برای ورود موقت خودروهای مزبور به سرزمین اصلی خود داری کنند.

محمد علی بهپوری عصر پنجشنبه در حاشیه ‘نشست منطقه‌ای پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا توسط شناورهای حامل کالا’ در مورد درخواست مردم برای خارج ساختن خودرو از جزیره کیش به سرزمین اصلی اظهارکرد: تنها می توانیم درخواست‌ها را منعکس کنیم و اینکه قولی بدهم تا شهروندان خودروهای خود را از جزیره کیش خارج کنند اینگونه نیست زیرا تصمیمات باید در سطوح عالی‌تر گرفته شود.

وی در مورد خلاءهای قانونی که در این ارتباط در کشورهای حاشیه وجود دارد افزود: لایحه‌ای در رابطه با آیین نامه نحوه ورود کالاهای ملوانی تنظیم شده و کارهای مقدماتی آن نیز به اتمام رسیده است که به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ارجاع شده و پس از بررسی و نظر نهایی ابزار قانونی خوبی در اختیار خواهد بود تا بتوانیم فعالیت‌های بهتری را به انجام برسانیم.

وی اظهار کرد :در این لایحه خلاءهای همچون مانیفیست ها(فهرست کالا) و الکترونیکی کردن آنها و همچنین اطلاعاتی بدون تغییر وجود دارد که پس تکمیل آن افراد نمی‌توانند از آن سوءاستفاده کنند .

بهپوری تصریح کرد: سالانه حدود ۵۰ میلیارد دلار واردات کالا داریم که تا ۲۰ درصد حقوق ورودی را پرداخت می‌کنند و هرسال نیز افزایش داشته و بخشی نیز به استقرار سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد است که اطلاعات مربوط به کالا از مبداء به سامانه‌های گمرک رفته است و شفاف سازی عمیق‌تری انجام می‌شود .

وی اظهار کرد : گمرک در مرحله اول می‌تواند تمام حقوق ورودی که قانون تعیین کرده را به دست آورد و در مرحله بعد نیز همانگونه که قوانین بین المللی این اجازه را داده‌اند و قوانین خود ما نیز توصیه کرده است به سمت حسابرسی های پس از ترخیص می‌رویم.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.