نبض بازار | قیمت گوشی, قیمت خودرو, قیمت طلا و سکه, قیمت ماشین

نبض بازار , لیست قیمت خودرو صفر مدل 96,قیمت خودرو ایران خودرو,قیمت طلا,قیمت سکه,قیمت گوشی سامسونگ,لیست قیمت گوشی هواوی,قیمت گوشی اپل,قیمت خودرو سایپا

نبض بازار | قیمت گوشی, قیمت خودرو, قیمت طلا و سکه, قیمت ماشین

نبض بازار , لیست قیمت خودرو صفر مدل 96,قیمت خودرو ایران خودرو,قیمت طلا,قیمت سکه,قیمت گوشی سامسونگ,لیست قیمت گوشی هواوی,قیمت گوشی اپل,قیمت خودرو سایپا

دیده‌بان مصرف کننده استرالیا علیه فولکس واگن و آئودی در ارتباط با رسوایی تقلب آلایندگی دیزلی به اقدام حقوقی دست زد و مدعی شد این شرکت و زیرمجموعه‌اش رفتار فریبکارانه‌ای داشته‌اند.

کمیسیون رقابت مصرف کننده استرالیا اعلام کرد آئودی نرم افزاری برای پایین نشان دادن میزان آلایندگی اکسید نیتروژن در زمان تست‌های آلایندگی در موتورهای دیزلی نصب کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، این کمیسیون اعلام کرد آئودی ۱۲ هزار خودرو را به عنوان خودروهای تحت استانداردهای اروپایی معرفی کرده که چنین نبوده‌اند.

طبق بیانیه این کمیسیون، گروه خودروسازی فولکس واگن موتورها و نرم افزار جنجالی را برای آئودی تامین کرده است.

این دیده بان خواستار صدور جریمه علیه فولکس واگن و آئودی و اصلاح تبلیغات آنها شده است.

خودروهای برند اسکودا که متعلق به فولکس واگن است هم چنین مشکلی دارند اما دیده‌بان مصرف کننده استرالیا به دلیل حجم کمتر فروش، تصمیم گرفت به آنها اشاره نکند.

اقدام اخیر پس از شکایتی است که سال گذشته علیه فولکس واگن و زیرمجموعه استرالیایی این شرکت پیرامون رسوایی آلایندگی دیزلی مطرح شده بود.

در شکایت مذکور، کمیسیون مدعی شده بود بیش از ۵۷ هزار خودرو در استرالیا بین سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ فروخته شده اند که عملکرد آنها برخلاف تبلیغات فولکس واگن است.

از آن زمان فولکس واگن و آئودی فراخوانهای مستقلی برای اصلاح نرم افزاری اعلام کرده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، فولکس واگن در این باره اظهارنظر نکرد اما آئودی استرالیا اعلام کرد اقدام اخیر نفعی برای مصرف کنندگان ندارد زیرا تدابیر فنی تایید شده برای اکثر خودروهای آلاینده‌ای که تحت فراخوان قرار گرفته‌اند، موجود بوده یا بزودی عرضه می‌شوند.

رسوایی آلایندگی دیزلی در سپتامبر سال ۲۰۱۵ از سوی مقامات آمریکایی فاش شد و پس از آن فولکس واگن تایید کرد در ۱۱ میلیون خودروی دیزلی که در سراسر جهان فروش رفته‌اند، نرم افزاری نصب شده که میزان آلایندگی آنها را کمتر از سطح واقعی نشان می‌دهد.

این رسوایی به شهرت این شرکت لطمه زد و فولکس واگن را ناچار کرد بیش از ۲۲ میلیارد یورو (۲۳ میلیارد دلار) برای پرداخت جریمه و خسارت اختصاص دهد.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.